Wnioski mogą składać:
1. Stowarzyszenia, fundacje i związki stowarzyszeń.
2. Spółdzielnie socjalne.
3. Spółki non-profit.
4. Koła gospodyń wiejskich.
5. Kościelne osoby prawne, o ile ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego, są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, mają możliwość samodzielnego zaciągania zobowiązań.
Wnioskodawcy muszą spełniać następujące kryteria:
1. Są zarejestrowani w Krajowym Rejestrze Sądowym, ewidencji stowarzyszeń zwykłych lub rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
2. W momencie składania wniosku o dotację są zarejestrowani od co najmniej 6 miesięcy w przypadku ubiegania się o mały grant lub 12 miesięcy w przypadku ubiegania się o duży grant.
3. Przed podpisaniem umowy dotacyjnej będą w stanie przedstawić sprawozdanie finansowe lub jeśli nie są zobowiązane do sporządzania sprawozdania finansowego – zbiorcze zestawienie przychodów i kosztów za ostatni rok sprawozdawczy lub za ostatnie 12 miesięcy.
4. Są niezależni od władz lokalnych, regionalnych i centralnych, podmiotów publicznych, partii politycznych i podmiotów komercyjnych.
W ramach Programu składać wnioski i realizować projekty mogą organizacje pozarządowe samodzielnie lub w partnerstwach z innymi podmiotami z kraju i zagranicy.
Partnerami organizacji pozarządowych realizujących projekty mogą zostać:
– inne organizacje pozarządowe,
– instytucje publiczne (m.in.: samorządy, szkoły, biblioteki),
– firmy prywatne z Polski lub z zagranicy.
Partnerami mogą być też grupy nieformalne z Polski, jednak nie ma możliwości przekazania im środków finansowych (koszty związane z ich udziałem pokrywają grantobiorcy – liderzy projektów).
Wsparcie można uzyskać na:
Projekty dotyczące następujących obszarów tematycznych:
1. Ochrona praw człowieka.
2. Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu.
3. Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym.
4. Wsparcie rozwoju sektora społecznego.
Działania realizowane w ramach projektów mogą być prowadzone na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy).
Terminy składania wniosków:
17 maja 2021 (I konkurs), początek 2022 (II konkurs), II połowa 2022 (konkurs na projekty o charakterze interwencyjnym).
Więcej informacji uzyskacie Państwo klikającTUTAJ.
Kontakt kliknij TUTAJ.