24 stycznia 2023 r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie rady, na którym podjęto łącznie 6 uchwał zmieniających prawo lokalne. Podczas sesji obecnych było 14 radnych, którzy jednogłośnie podjęli wszystkie zaproponowane uchwały.
Uchwała nr 1 wraz z autopoprawką dotyczyła zmian w uchwale budżetowej na rok 2023 – przyjęciem środków na wypłatę dodatku węglowego i energetycznego oraz sprzedaży preferencyjnej paliwa stałego, a także przyjęciem do budżetu darowizny na rzecz miasta w wysokości 540.000 zł i wprowadzenie nowego zadania inwestycyjnego pn. Budowa hali tenisowej zawierającej dwa korty tenisowe wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą. 14 radnych obecnych na posiedzeniu jednogłośnie przyjęło zmiany w uchwale.
Uchwała nr 2 w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz zasad zwrotu wydatków na posiłek i świadczenie rzeczowe w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 również została podjęta jednogłośnie. Podobnie jak uchwała nr 3 zmieniająca uchwałę Nr III/23/2018 Rady Miasta Pionki z dnia 19 grudnia 2018 r. w sprawie ustanowienia lokalnego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
Jednogłośnie podjęto również uchwały: (projekt nr 4) w sprawie sprzedaży w drodze przetargu zabudowanej nieruchomości stanowiącej działkę numer 1464/394 o powierzchni 1,7982 ha położoną w Pionkach przy ul. Wystrzałowej i (projekt nr 5) w sprawie sprzedaży w trybie bezprzetargowym niezabudowanej nieruchomości stanowiącej działkę numer 827/56 o pow. 0,0143 ha położonej w Pionkach przy ul. ks. Piotra Ściegiennego z przeznaczeniem na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości sąsiedniej.
Radni przyjęli także uchwałę w sprawie częściowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych obszarów położonych w Pionkach przy ul. Radomskiej i ul. Dr Marii Garszwo, który pozwala na rozwój i poprawę funkcjonowania terenów produkcyjno-usługowych (zlokalizowanych na terenach byłych ZTS Pronit) oraz na realizację usług z zakresu opieki nad zwierzętami, czyli przeznaczeniem terenu na wybudowanie w przyszłości schroniska za terenem oczyszczalni. Bez podjęcia tej uchwały utworzenie schroniska zgodnie z normami unijnymi oraz wymaganiami stawianymi przez przepisy w ogóle nie było możliwe i na terenie miasta mogło funkcjonować jedynie dotychczasowe przytulisko.